O zakupach internetowych słów kilka

Ostatnimi czasy bardzo wiele osób, większość swoich codziennych zakupów robi w Internecie. Wynika to nie tylko z braku czasu na latanie od sklepu do sklepu, tego typu zakupy są też często dużo tańsze i wygodniejsze. Towar dostajemy prosto na wskazany adres. Przez Internet mamy dostęp do szerszej liczby produktów. Mamy dostęp do towarów z całego świata (światowa literatura, muzyka, kino).

Przed naszym własnym komputerem, w domowym zaciszu, nie nagabują nas nachalni sprzedawcy i nie namawiają do niepotrzebnych zakupów. Nie jesteśmy narażeni na naciąganie. Często mamy dostęp do opinii innych klientów, którzy zakupili już dany produkt.

Oczywiście robiąc zakupy przez Internet nie musimy stać w kolejkach i marnować niepotrzebnie czasu. Nie każdy statystyczny Polak, robi swoje codzienne, spożywcze zakupy przez Internet, ale większość z nas kupiło w swoim życiu parę rzeczy np. za pomocą allegro lub innej strony internetowej. Bardzo dużo ludzi, aby uniknąć przedświątecznego chaosu sklepowego, kupuje świąteczne prezenty przez internet.

Mamy pewność że znajdziemy to czego szukamy, unikniemy stania w gigantycznej kolejce, i zapłacimy atrakcyjną cenę. Niestety nie mamy pewności czy dany produkt spełni nasze oczekiwania, nie możemy go obejrzeć, wziąć do ręki, brak możliwości przymiarki w przypadku butów czy ciuchów.

Nigdy nie wiadomo czy przyślą go nam na czas (pójście na wigilię bez prezentu nie jest czymś miłym, a kupowanie czegoś na szybko często kończy się nerwami).  Istnieje też ryzyko, że nasze zakupy w ogóle do nas nie trafią. W Internecie niestety roi się od oszustów,  a roszczenie swoich praw przy zakupach internetowych, nie na wszystkich stronach działa tak sprawnie jak np. na allegro.

Internetowe zakupy mają swoich zwolenników i przeciwników. Na pewno są wygodne i oszczędzają masę cennego czasu. Niestety niosą za sobą również ryzyko, które miejmy nadzieję z biegiem czasu będzie zwalczane i zakupy internetowe staną się naszą codziennością.