Zakupy za pośrednictwem aplikacji mobilnych

Rynek usług mobilnych w Polsce rozwija się dzisiaj naprawdę w sposób niezwykle dynamiczny. Weźmy tutaj za najlepszy przykład bankowość mobilną, które to absolutnie nie można mylić z tą internetową.

Co ciekawe to właśnie bankowość internetowa traci coraz bardziej na popularności. Ludzie niezwykle chętnie płacą rachunki, robią przelewy, otwierają lokaty, biorą kredyty czy sprawdzają saldo korzystając właśnie z bankowości mobilnej.

Dzisiaj praktycznie każdy bank w naszym kraju oferuje specjalne aplikacje na telefony komórkowe czy smartfony, które mając połączenie z internetem dają nam dostęp do dużej części funkcji na swoim koncie bankowym.

Coraz częściej jednak także i zakupy w sieci robimy za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Sprawdźmy jak to działa i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością.

Zakupy z dowolnego miejsca na ziemi

Zacznijmy może od tego, że aplikacje mobilne do zakupów pozwalają nam kupować różne rzeczy niezależnie od tego gdzie akurat się znajdujemy.

Ktoś może powiedzieć teraz, że to absurdalne, bo przecież można w swoim telefonie skorzystać z przeglądarki internetowej i tradycyjnie zrobić zakupy. To wszystko prawda, ale aplikacje mają to do siebie, że rozkład takiej strony jest dopasowany doskonale do urządzeń mobilnych.

Mamy tutaj ogromną wygodę przeglądania produktów, kupowanie przez jedno kliknięcie, a do tego płatności, gdzie wystarczy raz wklepać swój numer karty kredytowej, aby przy każdych zakupach pieniądze prawie z automatu były pobierane z tej karty. Na tym jednak nie koniec ciekawych rozwiązań.

Promowanie zakupów przez aplikacje

Popularność aplikacji do zakupów wynika bowiem także z tego, że sklepy internetowe coraz chętnie promują właśnie taką formę kupowania.

Polega to na tym, że na przykład robiąc jakieś zakupy za określoną kwotę przez aplikację dostaniemy kupon rabatowy na kolejne zakupy. Czasem kupony po prostu pojawiają się w aplikacji i są do wykorzystania natychmiast po zalogowaniu się do sklepu.

Czy jest to niebezpieczne?

Kupowanie poprzez mobilną aplikację sklepu internetowego nie jest bardziej niebezpieczne niż w przypadku robienia tego za pośrednictwem po prostu komputera. Jedynym mankamentem jest tutaj fakt, że na naszym koncie w sklepie mamy zapisaną kartę kredytową.

Teoretycznie ktoś kto ukradnie nam telefon może więc od razu wejść i coś kupić. Z tego powodu naprawdę polecamy każdorazowe wylogowanie się z takiego sklepu. Nawet jak telefon nam zginie czy zostanie skradziony to nikt tak łatwo nie dokona zakupów.

Komentarze użytkowników:

  1. Mnie się chyba w tych aplikacjach najbardziej podoba to, ze można wlasnie placic tak szybko, raz się wpsuje numer karty, a później kaze kolejne zakupy to już sama przyjemność.

Dodaj komentarz